Sayı 7 – Nisan 2016

sayi_07_Nisan_MOCKUP

HER ŞEY İÇİN ÇOK GENÇ

Bıçağın saltanatını reddeden bir yarayız biz

Aylık Kültür Dergisi Cins, Nisan sayısında ‘gençlik’ dosyasıyla okuyucularını selamlıyor. Gençlik nedir, genç ölmek nasıldır sorularının cevaplarını arayan Cins Nisan sayısı, dosya söyleşisini ise ünlü Sufi düşünür Muhyiddin Şekur’le gerçekleştirmiş. Şekur, dünyanın hallerini anlatıyor.

“Her Şey İçin Çok Genç, çünkü bıçağın saltanatını reddeden bir yarayız biz” sloganıyla çıkan Cins’in Nisan sayısında; İsmail Kılıçarslan, Yusuf Genç, Furkan Çalışkan, Zeynep Tuğçe Karadağ ve Güven Adıgüzel gençlik yazılarıyla şaşırtıcı bir dosyayı ortaya çıkardılar.

Cins’in Nisan sayısında ayrıca yazılarıyla, Bülent Akyürek, Neşe Kutlutaş, Fikri Akyüz, Mustafa Akar, Mustafa Çiftçi, Ercan Yıldırım, Eren Safi, Hakan Arslanbenzer, Fırat Erez ve Hayati İnanç’ın yanısıra pek çok isim yer alıyor.

Cins’in bu ayki Orta Sayfa’sını ise Mahmud Sami Ramazanoğlu dolduruyor. Ayın Cins Kafa’sı ise efsane 7 numara Eric Cantona. Cins Şiir ise herkesi şaşırtacak bir isim; Bruce Lee.

Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Nisan sayısı Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde!

İhtiyarlar da alabilir!