Sayı 4 – Ocak 2016

1 - Web_Ana_Ekran_Ocak

CİNS’İN OCAK SAYISI BOMBA GİBİ ÇIKTI:

MÜSLÜMANLARI ÖLDÜRÜN!

Dünyanın Ötekisi, Ötekilerin Dünyası

Her ay ilgi çekici dosya konuları ve yazılarıyla gündemi ters köşeye yatıran Aylık Kültür Dergisi CİNS, 2016’ya bomba gibi girdi. Aylık İnsanlı Hava Aracı mottosuyla raflardaki yerini alan CİNS, kapak dosyasında ‘Müslümanları Öldürün!’ diyor. Dünyanın Ötekisi, Ötekilerin Dünyası alt başlığıyla okuyucusunun karşısına çıkan CİNS, günümüz dünyasında Müslümanların geleceğini masaya yatırıyor.

BÜLENT YILDIRIM DA CİNS’TE!

Yazılarıyla Abdülbari Atwan, Yıldız Ramazanoğlu, Hakan Arslanbenzer, İsmail Kılıçarslan ve Yusuf Armağan’ın bulunduğu dosya konusunun sürpriz yazarı ise IHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım. CİNS söyleşilerinin bu ayki durağı ise, Yusuf Kaplan. “Seküler meydan okuma her şeye rağmen Müslümanların İslam’la bağını koparamadı’ diyen Kaplan, Batı’nın İslam algısının kaynaklarını da açıklığa kavuşturuyor.

ORTA SAHA’YI CEVHER DUDAYEV BEKLİYOR!

Kadrosuna her ay yeni yazarlar katan ve Türkiye’nin en geniş yazar rotasyonu yapan dergisi CİNS’in Ocak sayısının diğer sürprizleri ise Cengiz Alğan, Fikri Akyüz, Turco Logo ve Yunus Emre Özsaray. CİNS’in artık klasikleşen Orta Saha’sında ise büyük komutan Cevher Dudayev bekliyor.

TUPAC SHAKUR NE SÖYLER?

Mustafa Akar’ın Hatice Pia’yı, Muhammed Berdibek’in Acıların Kadını Bergen’i, Güven Adıgüzel’in Pablo Escobar’ı, Bekir Develi’nin özür dilemeyi ve Serkan Akkoyun’un Başkan Zidane’ı yazdığı CİNS’in Ocak sayısının Cins Kafa’sı Kemal Tahir, Cins Şiiri ise Tupac Shakur’un ‘Şu Panterdeki Gururu Görüyor musun’ şiiri.

CİNS TÜM BAYİLERDE!

Pablo Escobar’la Kemal Tahir’i, Şeyh Ahmet Yasin’le Zinedine Zidane’ı, Cem Yılmaz’la Tarkovski’yi, George Orwell’la Tunku Hasan Di Tiro’yu, Mahsun Kırmızıgül’le Cevher Dudayev’i aynı sayıya sığdıran dergi CİNS, tüm bayilerde!