Sayı 35 – Ağustos 2018

CİNS AĞUSTOS SAYISI ÇIKTI!

“VE DÜNYANIN EN GÜZEL ADRESİNE TAŞINDIM

  SENİN YANINA”

 Aylık İkametgâh İlmühaberi Cins, ağustos sayısı ile raflarda! Bu ay 35. sayısını çıkartan Cins, okurlarına Osman Konuk’un “Ve dünyanın en güzel adresine taşındım/ senin yanına” mısraıyla bir kez daha merhaba diyor.

CİNS AĞUSTOS SAYISI YAZARLARI

Güven Adıgüzel, Furkan Çalışkan, Yusuf Genç, Ercan Yıldırım, Bahadır Yenişehirlioğlu, Abdullah Harmancı, Ömer Türker, Sadık Yemni, Erdal Hoş, Mehmet Mülteci, Ahmet Sarı, Murat Güzel, Ali Emre, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü, Neşe Kutlutaş, Mustafa Timuri, Ayhan Demir, Abdülhamit Güler, Süleyman Unutmaz, Zeynep Tuğçe Karadağ ve Asım Öz Cins Ağustos 2018 sayısı başlıca yazarları…

 SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

 “3 Soruda” köşesinin ağustos ayı konuğu Hasan Aycın, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. “5N1K” köşesinde ise Arda Arel, Guillermo Cabrera Infante’nın Kapanda Üç Kaplan kitabını ele alıyor. Orta sayfada Sultan Murad’ın, oğlu Fatih Sultan Mehmed’e nasihatleri ve Cins Kafalarda William Blake meraklısı okurunu bekliyor. “18 Soruda Nasılsın?” köşesinde ise Mehmet Bozdağ var.

 TAHSİN GÖRGÜN, MILORAD PAVIC, EMRE ERGİN SÖYLEŞİLERİ

 Yusuf Genç Cins’in bu ayki sayısında Tahsin Görgün ile “Batı’yı kim düşündü?” sorusu etrafında; Batı’yı, Batılı olmayı Hegel ve Victor Cousin gibi Batı düşüncesinin önemli isimleri üzerinden konuşuyor. Thannasis Lallas ise Milorad Pavic’in vefatından bir süre önce kendisiyle roman anlayışı, sanatının kaynağı, amacı, anlamı ve atalarının miras bıraktığı etki üzerine yaptığı söyleşiyle misafirimiz oluyor. Bir diğer söyleşide ise Arda Arel, son kitabı Ruh Dememi Bağışlayın geçtiğimiz mayıs ayında Ketebe Yayınları’ndan çıkan Emre Ergin ile öykünün matematiği, gurbetin kaleme etkisi ve eleştiri kültürümüz üzerine konuşuyor.