Sayı 34 – Temmuz 2018

CİNS TEMMUZ SAYISI ÇIKTI!

“DÜNYA KÜÇÜK DEMİŞLERDİ

NERDESİN?”

Aylık Saf Çelişki Cins, temmuz sayısı ile raflardaki yerini aldı. Bu ay 34. sayısını çıkartan Cins, okurunu İbrahim Tenekeci’nin “Dünya küçük demişlerdi / Nerdesin?” mısraıyla selamlıyor.

CİNS HAZİRAN SAYISI YAZARLARI…

İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Yusuf Genç, Ercan Yıldırım, Abdullah Harmancı, Hakan Arslanbenzer, Mustafa Timuri, Ömer Türker, Sadık Yemni, Güray Süngü, Aykut Ertuğrul, Bahadır Yenişehirlioğlu, Murat Güzel, Ahmet Sarı, Neşe Kutlutaş, Erdal Hoş, Zeynep Tuğçe Karadağ, Asım Öz ve Ali Emre Cins Temmuz 2018 sayısının başlıca yazarları…

SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

“3 Soruda” köşesinin temmuz ayı konuğu Mustafa Özel, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. “5N1K” köşesinde ise Arda Arel, Donald Barthelme’yi ve usta yazarın 40 Öykü kitabını masaya yatırıyor. Orta sayfada Şair Nabi’den “Klasik Dünya Nasihatnamesi”, Cins Kafalar’da ise Willam Faulkner meraklısı okurunu bekliyor. “18 Soruda Nasılsın?” köşesinde ise Saadettin Acar var.

NECİP TOSUN, NASER ORİÇ VE REYHAN ÇORAK SÖYLEŞİLERİ…

Arda Arel, Cins Temmuz 2018 sayısında Necip Tosun ile öykünün çağımızdaki yeri, modern kahramanın ahvali, günümüz eleştirmenlerinin düşüncesinden olmayan kalemlere bakışı ve Doğu’da hikâyenin ne manaya geldiği üzerine konuşuyor. Ayhan Demir ise 1992-95 Bosna Savaşı esnasında Srebrenitsa bölgesindeki Müslüman Boşnakların yiğit komutanı Naser Oriç ile Bosna Savaşı’nın öncesini ve sonrası, Aliya’yı, Avrupa’nın soykırım karşısındaki tutumunu konuşuyor. Yusuf Genç ise İstanbul Üniversitesi Türk-İslam Edebiyatı öğretim üyesi Reyhan Çorak Hoca ile hem hazırladığı Hamzaname hem de menakıb geleneğimiz üzerine söyleşiyor.