Sayı 33 – Haziran 2018

CİNS HAZİRAN SAYISI ÇIKTI!

“BU İNSANLARLA DOLU DÜNYANIN

NE İLGİSİ VAR SENİNLE?”

Aylık Kurtarılmış Bölge Cins, haziran sayısı ile raflardaki yerini aldı. Bu ay 33. sayısını çıkartan Cins, okurunu Fernando Pessoa’nın “Bu insanlarla dolu dünyanın / Ne ilgisi var seninle?” mısraıyla selamlıyor.

CİNS HAZİRAN SAYISI YAZARLARI…

Güray Süngü, Ahmet Sarı, Furkan Çalışkan, Aykut Ertuğrul, Ercan Yıldırım, Hakan Arslanbenzer, Ömer Türker, Abdullah Harmancı, Sadık Yemni, Bahadır Yenişehirlioğlu, Eren Safi, Gülçin Durman, Güven Adıgüzel, Mehmet Mülteci, Ahmed Sadreddin, Abdülhamit Güler, Murat Güzel, Ertuğrul Emin Akgün, Mustafa Timuri, Erdal Hoş, Zeynep Tuğçe Karadağ, Asım Öz ve Ali Emre Cins Haziran 2018 sayısının başlıca yazarları…

SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

“3 Soruda” köşesinin haziran ayı konuğu Ömer Tuğrul İnançer, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. “5N1K” köşesinde ise Arda Arel, William Golding’i ve usta kalemin Sineklerin Tanrısı kitabını masaya yatırıyor. Orta sayfada Alev Alatlı’dan “Modern Dünya Nasihatnamesi”, Cins Kafalar’da ise Cemil Meriç meraklısı okurunu bekliyor. “18 Soruda” köşesinde ise Mustafa Ruhi Şirin var.

PROF. DR. ABDULLAH KOÇAK VE GÖKHAN DUMAN SÖYLEŞİLERİ…

Arda Arel, Cins Haziran 2018 sayısında Prof. Dr. Abdullah Koçak ile son çalışma konusu olan ve hem profesyonel hem sosyal hayatımızın neredeyse her köşesine sirayet eden WhatsApp grupları üzerine söyleşiyor. Rıdvan Tulum ise 11. Peron kitabının yazarı Gökhan Duman ile gurbette Türk olmanın ne demek olduğu, Almanların ve Alman hükümetinin Türk işçilere yaklaşımı, memleket özlemi gibi belleğimizde her daim yer etmesi gereken başlıklar üzerine konuşuyor.