Sayı 32 – Mayıs 2018

CİNS MAYIS SAYISI ÇIKTI!

“SANA YAŞAMAK DÜŞER

ÇARKLARIN GÖVDESİNDE”

Aylık Zaman Sayacı Cins, mayıs sayısı ile raflardaki yerini aldı. Bu ay 32. sayısını çıkartan Cins, okurunu İsmet Özel’in “Sana yaşamak düşer/ çarkların gövdesinde” mısraıyla selamlıyor ve soruyor: “Sahi neden dolmuyor o büyük boşluk hissi?” Cins soruyor; Mustafa Kirenci, Ahmet Edip Başaran ve Necip Tosun cevaplıyor.

CİNS MAYIS SAYISI YAZARLARI…

İsmail Kılıçarslan, Güray Süngü, Furkan Çalışkan, Sadık Yemni, Güven Adıgüzel, Hakan Arslanbenzer, Ahmet Sarı, Ömer Türker, Abdullah Harmancı, Aykut Ertuğrul, Eren Safi, Asım Öz, Ali Emre, Murat Güzel, Güven Adı güzel, Neşe Kutlutaş ve Ercan Yıldırım Cins Mayıs 2018 sayısının başlıca yazarları…

SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

“3 Soruda” köşesinin mayıs ayı konuğu Mustafa Demiray, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. “5N1K” köşesinde ise Arda Arel, Kurt Vonnegut’u ve usta kalemin Şampiyonların Kahvaltısı ya da Elveda Pazartesi Kâbusu kitabını masaya yatırıyor. Orta sayfada “sahicilik” mefhumu, Cins Kafalar’da ise Erol Güngör meraklısı okurunu bekliyor. “18 Soruda” köşesinde ise Cahit Koytak var.

PROF. DR. BİLAL KEMİKLİ VE MAJD MASHHARAWI SÖYLEŞİLERİ…

Sibel Kılıç, Cins Mayıs 2018 sayısında Ketebe Yayınları’ndan çıkan Türkçeyi Kuranlar dizisinin editörü Prof. Dr. Bilal Kemikli ile Ahmed Yesevi’den Cumhuriyete Türkçe, bir dilin kuruluş serüveni, Türkçe’nin taşıyıcıları ve dilin inşası gibi başlıklar üzerine söyleşiyor. Arda Arel ise atıklardan ürettiği ve “Green Cake” ismini verdiği yapı malzemesiyle Gazze sınırındaki 13 bin konutun yeniden yapımı için imkân sağlayan Filistinli genç mühendis Majd Mashharawi ile “Green Cake”in hikâyesini, İsrail’in tutumunu ve Filistin’de günlük yaşamı konuşuyor.