Sayı 31 – Nisan 2018

CİNS NİSAN SAYISI ÇIKTI!

“VE ANLA Kİ HAYAT

EN ÖZGÜR BİÇİMİNİ SENDE DENEMİŞTİR”

Aylık Uçuş Denemeleri Cins, nisan sayısı ile raflardaki yerini aldı. Bu ay 31. sayısını çıkartan Cins, okurunu Alaeddin Özdenören’in “Ve Anla Ki Hayat/ En Özgür Biçimini Sende Denemiştir” mısraıyla selamlıyor ve soruyor: “Yıl Sonu Müsamerelerine Kimler Çıkarılmaz?” Cins soruyor; Eren Safi, Fatma Şengil Süzer ve Tarık Tufan cevaplıyor.

CİNS NİSAN SAYISI YAZARLARI…

Furkan Çalışkan, Güven Adıgüzel, Ömer Türker, Mustafa Çiftci, Ercan Yıldırım, Güray Süngü, Aykut Ertuğrul, Hakan Arslanbenzer, Şule Demirtaş, Neşe Kutlutaş, Asım Öz, Ali Emre, Mustafa Timuri, Bahadır Yenişehirlioğlu, Murat Güzel, Özkan Gözel, Secaattin Tural, Ayhan Demir ve Abdullah Harmancı Cins Nisan 2018 sayısının başlıca yazarları…

SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

“3 Soruda” köşesinin şubat ayı konuğu Ahmet Murat, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. “5N1K” köşesinde ise Arda Arel, Daniel Defoe’yi ve usta kalemin Robinson Crusoe kitabını masaya yatırıyor. Orta sayfada Saraybosna derbisi, Cins Kafalar’da ise Wittgenstein meraklısı okurunu bekliyor. “18 Soruda” köşesinde ise Uğur Işılak var.

ÖMER TUĞRUL İNANÇER VE İBRAHİM KARAGÜL SÖYLEŞİLERİ…

Yusuf Genç, Cins Nisan 2018 sayısında Ömer Tuğrul İnançer ile güncel hadiseleri ve kalbin fiillerini konuşuyor. Arda Arel ise İbrahim Karagül ile yeni kitabı Tanklar Kâbe’ye Dayanmadan’ı merkeze alarak Ortadoğu’nun yakın gelecekteki ahvali ve Türkiye’nin üstlendiği rol üzerine söyleşiyor.