Sayı 3 – Aralık 2015

Web_Ana_Ekran_Aralik_01

CİNS DERGİSİ ARALIK SAYISINDA ‘İLİŞKİ’YE İLİŞİYOR!

İLİŞKİ DURUMU: AŞIRI

Yayın hayatımıza yepyeni bir soluk getiren Aylık İşaret Fişeği CİNS, üçüncü sayısında ilişki dosyasıyla bayilerdeki yerini aldı. Bütün yönleriyle ‘ilişki’yi masaya yatıran CİNS, modern dünyadaki tüm modern ilişkileri kurcalıyor. İnsanın; kendisiyle, eşi ve dostuyla, tarihi ve kültürüyle kurduğu ilişkin iç yüzünü aralıyor.

***

İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan ve Yusuf Genç’in öncülüğünde yayınlayan Aylık İşaret Fişeği CİNS, 3. Sayısının içeriğiyle de mevzu çıkarmaya devam ediyor. Bütün yönleriyle modern insanı ve ilişkilerini ele alan CİNS’in dosya söyleşisinde konuşan Prof. Dr. Erol Göka; “Modern insan işletmeye dönüştü, ilişkileri de yatırım aracı” diyor. Dosya yazılarını Yusuf Genç, İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Leyla İpekçi, Ali Ulupınar, Hakan Arslanbenzer ve Merve Taşçı’nın kaleme aldığı CİNS’te ayrıca Selahattin Yusuf’tan Mustafa Akar’a, Eren Safi’den, Güven Adıgüzel’e, Bekir Develi’den, İdil Önemli ve Erdal Hoş’a kadar çok sayıda isim yazılarıyla yer alıyor.

ORTA SAHA’DA ERBAKAN, CİNS KAFA’DA SALİNGER

CİNS’in artık klasikleşen ‘Orta Saha’sı ise bu ay Türkiye’nin önemli isimlerinden Necmettin Erbakan’ı ağırlıyor: ‘Erbakan tek. Siz hepiniz.’ Derginin bu ayki ‘Cins Kafa’sı ise artık kült sayılan Çavdar Tarlasında Çocuklar’ın yazarı Salinger’i ele alıyor. Bu ayki ‘CİNS Şiir’ ise İtalyan şair Christian Sinicco’nun ‘Gazze’yi çevreleyen parmaklıklar üzerindeki sokak lambası” şiiri.

YENİ CİNS’LER

Her ay yazar kadrosuna yeni isimler ekleyen CİNS’in okuyucularına bu ayki sürprizi ise Leyla İpekçi, Melih Altınok, Melek Arslanbenzer ve Mehmet Öğün. CİNS’te ayrıca Suriyeli ünlü düşünür Cevdet Said’le yapılan nefis bir de söyleşi yer alıyor.

***

Aylık İşaret Fişeği CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

www.cins.com.tr  –  iletisim@cins.com.tr