Sayı 27 – Aralık 2017

KAPAKICARALIK2017

 

CİNS ARALIK SAYISI ÇIKTI!

“BELKİ DERDİMİZE ÇARE BİR ÇİÇEK”

Aylık Çiçek Dağı Cins, aralık sayısı ile raflardaki yerini aldı. Bu ay 27. sayısını çıkartan Cins, okurunu Âşık Reyhani’den “Belki derdimize çare bir çiçek” mısraıyla selamlıyor ve soruyor: “İnsan Ne İle Yaşar?” Cins soruyor; Ömer Erdem, Mustafa Akar ve Sadık Yalsızuçanlar cevaplıyor…

CİNS ARALIK SAYISI YAZARLARI

Ömer Türker, İbrahim Tenekeci, Serdar Tuncer, İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Ercan Yıldırım, Yusuf Genç, Erdal Hoş, Mustafa Çiftci, Güray Süngü, Bahadır Yenişehirlioğlu, Güven Adıgüzel, Muhammed Berdibek, Neşe Kutlutaş, Asım Öz ve Ali Emre aralık sayısının başlıca yazarları.

RİNGE YENİ KÖŞELER

Yeni sayıda, dergiye katılan yeni köşelerden biri de “3 Soruda” köşesi. “3 Soruda” köşesinin aralık ayı konuğu Ayşe Olgun, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor.

ORTA SAYFADA NAİM SÜLEYMANOĞLU, CİNS KAFALAR’DA BEHÇET NECATİGİL

Cins, 27. sayısını ithaf ettiği, aziz bayrağımızı defalarca göndere çektiren, her seferinde göğsümüzü kabartan milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nu orta sayfada; usta şair Behçet Necatigil’i ise Cins Kafalar’da ağırlıyor. Merakla beklenen köşelerden 5N1K’da ise Drina Köprüsü kitabıyla İvo Andriç var!

İBRAHİM HALİL ÜÇER VE BUİKA SÖYLEŞİLERİ

Yusuf Genç, Cins aralık sayısında İbrahim Halil Üçer ile düşünce tarihimizi anlatan, belki de en kıymetli derleme eserlerden olan İslami Düşünce Atlası üzerine söyleşiyor. Bir müjde de Buika severlere; Flamenko, Caz ve Soul tarzı müziğiyle kulağı süratle aşıp şarkılarını doğrudan kalbe söyleyen Buika ile hayata dair bir söyleşi aralık sayısında Cins okurunu bekliyor.