Sayı 26 – Kasım 2017

KAPAK_KASIM_17

CİNS KASIM SAYISI ÇIKTI!

SEN GELDİN BENİM DELİ KÖŞEMDE DURDUN

Aylık Ciğerdelen Cins kasım sayısı raflarda yerini aldı. İsmail Kılıçarslan’ın genel yayın yönetmenliğinde çıkan dergi, kasım sayısında okurunu “Sen geldin benim deli köşemde durdun” diye selamlıyor.

CİNS KASIM YAZARLARI

Furkan Çalışkan, Ercan Yıldırım, Yusuf Genç, İbrahim Tenekeci, Aykut Ertuğrul, Ömer Türker, Bahadır Yenişehirlioğlu, Güray Süngü, Mustafa Çiftci ve daha birçok isim Cins kasım sayısında okurunu bekliyor.

ORTA SAYFADA YAHYA KEMAL; CİNS KAFALARDA EZRA POUND

Bu sayı, Cins’in merakla beklenen köşelerinden orta sayfada Yahya Kemal; Cins Kafalarda Ezra Pound var. Cins oturumda ise kültürel iktidar, Alman çikolatası, yurt odalarındaki köy çocukları ve bazı sömürgeler konuşuluyor. “18 Soruda Nasılsın” köşesinin konuğu bu sayı usta şair Cevdet Karal; 5N1K’da ise Arda Arel, Ursula K. Le Guin’i ve Yerdeniz serisini anlatıyor.

HAYATİ İNANÇ İLE SÖYLEŞİ

Aylık Ciğerdelen Cins’te bu sayı Ayhan Demir, Radovan Karaciç’in üzerine toprak atıyor: “Kötü Bir Şair, Usta Bir Katil”. İrfan Tabanca ise “Kültürel İktidar ve Sığırlar ve Danalar” başlığıyla okurunu selamlıyor. Merakla bekleyenlere müjde; Cins kasım sayısında Hayati İnanç ile söyleşiyor…