SAYI 19 – NİSAN 2017

CİNS NİSAN SAYISI ÇIKTI!nisan-kapak-y

Aylık Huruç Harekâtı olarak nisan ayında raflarda yerini alan Cins “Eğildin yine eğileceksin!” diyor. “Baş verir baç vermeyiz, öğreneceksin” başlığıyla batının kültür emperyalizmine Türk tarihiyle cevap veriyor. Cins nisan ayında oyunları bozmaya geliyor!

CİNS KADRO

Tosun Bayrak, Hüseyin Atlansoy, İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Aykut Ertuğrul, Güven Adıgüzel, Neşe Kutlutaş, Bülent Akyürek, Mustafa Çiftci, Yusuf Genç, Ercan Yıldırım ve daha birçok yazar yazılarıyla Nisan ayında Cins dergide.

MAHMUD EROL KILIÇ VE NEŞE KUTLUTAŞ SÖYLEŞİLERİ

Cins bu ay Mahmud Erol Kılıç ile Selçuklu ve Osmanlı’dan bu yana Anadolu’nun Tasavvuf izleğini, İbn’ül Arabi’yi ve Mevlana’yı konuşan Cins; Neşe Kutlutaş’ın yeni kitabı Companero Rosita konuştu.

TULUYHAN UĞURLU, M. REŞİT AKÇAY, GARAUDY, RILKE

Cins dergi bu ay da iz sürmeye devam ediyor. 18 soruyla Tuluyhan Uğurlu ile “Nasılsın?” diyen Cins, Reşit Akçay’dan “Hayat Sanatı: Futbol”u dinliyor. Rilke’nin “Bir numaralı imkan”ını baş sayfada veriyor. Ayın Cins Kafası Roger Garaudy’nin hayatını okurlarına arka kapakta anlatıyor.

İKİ POSTER HEDİYE

Cins dergi bu ay okurlarına muhteşem iki poster hediye ediyor. Hürriye Kasidesi ile Namık Kemal ve Attila İlhan posterleri tüm okurlarına Cins’in hediyesi.