Sayı 18 – Mart 2017

CİNS MART SAYISI ÇIKTI!

MART-Youtube-Kapak

Bu ay Cins Aylık Sapan Taşı olarak raflarda! Zaman intikamını alacak o soylu ve görkemli yalnızlığımızla diyen Cins Dersu Uzala kapağıyla geliyor. Kültürel İktidar mücadelesi verdiğini her ortamda duyuran Cins, izlediği rota ile yoluna devam ediyor.

CİNS KADRO

İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Aykut Ertuğrul, Güven Adıgüzel, Neşe Kutlutaş, Bülent Akyürek, Mustafa Çiftci, Yusuf Genç, Ercan Yıldırım ve daha birçok yazar yazılarıyla Nisan ayında Cins dergide.

FATİH ŞEKER SÖYLEŞİSİ

Mâtrürîdî dün de bugün de pusulamızdır diyen Fatih Şeker söyleşisiyle Cins dergide.

YENER ÇEVİK, RASİM KARA, NURETTİN TOPÇU VE AŞIK VEYSEL

Cins dergi bu ay da iz sürmeye devam ediyor. 18 soruyla Yener Çevik’e “Nasılsın?” diyen Cins, Rasim Kara’dan “Hayat Sanatı: Futbol”u dinliyor. Nurettin Topçu’nun “Bir numaralı hedef”ini baş sayfada veriyor. Ayın Cins Kafası Aşık Veysel’in hayatını okurlarına arka kapakta anlatıyor.

ÖMER SEYFETTİN ORTA SAYFADA

Orta sayfanın bu ayki ismi Türkçe’nin en güzel nakaratı Ömer Seyfettin. “Bu millet alim değildir ama ariftir. Bu irfanı sayesinde pek çok şeyi okumuşlardan daha iyi sezer” sözlerinin sahibini anlatıyor Cins.

İKİ POSTER HEDİYE

Cins dergi bu ay okurlarına muhteşem iki poster hediye ediyor. Zidane’nin Materazzi’ye attığı şık çalım ile Üstad Necip Fazıl Kısakürek posterleri tüm okurlarına Cins’in hediyesi.