Sayı 17 – Şubat 2017

CİNS ŞUBAT SAYISI ÇIKTI!

subat-mockup

Aylık Görme Biçimleri olarak Şubat sayısını çıkan Cins dergi bu ay okurlarına “Gözünü kapat ve gör! Bütün namlular kalbine çevrilmiş” diye sesleniyor. 21. yüzyılda “görmek” için gözlerimizi kapatmaktan başka türlüsünün mümkün olmayacağı savunun Cins, Şubat sayısının El Hacc Malik el Şahbaz’a yani Malcolm X’e ithaf ediyor.

CİNS BÜYÜYOR, CİNSLİK DE

Bu ay iki efsane ismi kadrosuna katan Cins büyümeye devam ediyor. Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı ile Hüseyin Atlansoy’u takıma dâhil eden Cins bu ve bundan sonraki aylarda efsane isimleri kadrosuna katacak. Ayrıca Hakan Arslanbenzer, Furkan Çalışkan, Aykut Ertuğreul, Güven Adıgüzel, Neşe Kutlutaş, Bülent Akyürek, Mustafa Çiftci, Yusuf Genç, Ercan Yıldırım ve daha birçok yazar yazılarıyla Şubat ayında Cins dergide.

PROF. DR. HİLMİ DEMİR SÖYLEŞİSİ

İslam Medeniyeti’nin Yeniden ihyası için Hanefi-Maturidiliğe dönmek zorundayız diyen Hilmi Demir söyleşisiyle Cins dergide.

SAVAŞ BARKÇİN, FATİH TEKKE, KURT VONNEGUT VE ALİYA İZZETBEGOVİÇ

Cins dergi bu ay da iz sürmeye devam ediyor. 18 soruyla Savaş Barkçin’e “Nasılsın?” diyen Cins, Fatih Tekke’den “Hayat Sanatı: Futbol”u dinliyor. Aliya İzzetbegoviç’in “Bir numaralı ilke”sini baş sayfada veriyor. Ayın Cins Kafası Kurt Vonnegut’un hayatını okurlarına arka kapakta anlatıyor.

MEVLANA EBU’L KELAM AZAD

Orta sayfanın bu ayki ismi Mevlana Ebu’l Kelam Azad. Hindistan’ın İngiliz işgalinden kurtulabilmesi için Müslümanlarla Hinduların birlikte hareket etmesini savunan Azad “tarihin alnını ağırtan en soylu entelektüel” olarak tüm hikâyesiyle birlikte Cins dergide.

İKİ POSTER HEDİYE

Cins dergi bu ay okurlarına muhteşem iki poster hediye ediyor. İnsanı eyleme çağıran Malcolm X ile Küçük prensin büyük yazarı, Gece Uçuşu kitabının sahibi Exupery Cins’in Şubat Ayı posterleri.