Sayı 14 – Kasım 2016

CİNS KASIM SAYISI ÇIKTI!

anabanner

DÜŞTÜMSE SANA BAKARKEN DÜŞTÜM

Çünkü aşktan gayrısı kıramazdı kalbimi

 

Aylık Kültür Dergisi Cins, Kasım sayısında “Düştümse sana bakarken düştüm” kapağıyla okuyucusunun karşısında. Cins “Bizler baktığı yerler bahar olsun diye düşenleriz. Düştüysek eğer kalkmasını da biliriz” diyor.

Kasım sayısında “Aylık karışık mesele” olarak raflarda yerini alan Cins, “Düştümse sana bakarken düştüm” diyor. ‘Senin bana dönmeni nasıl beklediysem o gece memleketi de öylece bekledim’ cümlesiyle başlıyor Cins; düştüğü yerden, aldığı yaradan korkmadan canı gibi cananı seven bir halkın aşkıyla devam ediyor.

CİNS YAZARLAR… CİNS YAZILAR…

Bu ay İsmail Kılıçarslan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Güray Süngü, Mustafa Çiftci, Elif Eda, Yusuf Genç, Furkan Çalışkan, Tesbihli Abi, Ercan Yıldırım ve Muhammed Berdibek yazılarıyla cinslik çıkarmaya devam ediyor. Kasım sayısında Cins’te Tosun Bayrak ve Sedat Anar söyleşileri yer alıyor.

TOSUN BAYRAK VE SEDAT ANAR SÖYLEŞİLERİYLE CİNS’TE

Amerika’da ‘Lanetli Türk’ diye anılan Cerrahi Şeyhi Tosun bayrak açtığı ‘Faso Fiso’ sanat sergisiyle Cins Dergide. Ayrıca Türkiye’deki ilk solo santur albümünü çıkaran Sedat Anar söyleşisiyle kasım ayında bizlerle.

EKİM SAYISININ CİNS KAFA’SI: JOHN FANTE

“Kıza âşıktım ve kız beni sevmiyordu. Hikâyem bu kadar!” diyerek tehlikeli bir yazarlığı başlayan John Fante bu ay Cins Dergi’nin arka kapağı. Hastalıklarla boğuşurken yazmaya devam eden adam, Bandini’nin başkahramanı John Fante.

FİLİSTİN ÖZGÜRLÜK GÜNÜ POSTERİ

Cins Dergi bu ay okurlarına eşine az rastlanır iki poster armağan ediyor. Filistin Özgürlük Günü’nün sene-i devriyesinde İntifada posteri ve Ezra Pound posterini okurlarına hediye ediyor.