Sayı 44-Mayıs

CİNS MAYIS SAYISI ÇIKTI!

“YÜRÜDÜKÇE YORUYORUZ SENİ YOL, İNSANLIK ÖLDÜKÇE NÜFUS ARTIYOR”

Aylık “Yürüme Mesafesi” Cins, 2019 Mayıs sayısı ile raflarda! Bu ay 44. sayısını çıkartan Cins, okurlarını İbrahim Tenekeci’nin “Yürüdükçe yoruyoruz seni yol, insanlık öldükçe nüfus artıyor” mısraıyla bir kez daha selamlıyor.

CİNS MAYIS SAYISI YAZARLARI

İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Savaş Barkçin, Mustafa Çiftçi, Ömer Türker, Selahattin Yusuf,  Ahmet Sarı, Sadık Yemni, Neşe Kutlutaş, Ercan Yıldırım, Gülçin Durman, Abdülhamit Güler, Ertuğrul Emin Akgün, Murat Güzel, Enes Kılıç, Cevdet Karal, Yakup Altuğ, Rıdvan Tulum, Feride Kurtulmuş, Selvigül Kandoğmuş Şahin, Bahadır Yenişehirlioğlu, Hakan Güneri, Mustafa Uçurum ve Asım Öz 2019 Mayıs sayısı yazarlarıdır.

SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

 “3 Soruda” sayfasının 2019 Mayıs ayı konuğu Suavi Kemal Yazgıç, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. Orta sayfada ise bu ay imparatorluğun son hafızası İbnülemin Mahmut Kemal Emin yer alıyor. Cins Kafalar’ın Mayıs ayı konusu Cezayir’deki İslami hareketin ilk akla gelen isimlerinden Abbas Medeni iken;  “18 Soruda Nasılsın?” sayfasında da sorularımızı, Somalili şair Ladan Osman cevapladı.

AHMET TEZCAN, KARL OVE KNAUSGAARD, EMRE KARAPINAR VE M. ABDÜLGAFUR ŞAHİN SÖYLEŞİLERİ

 Bu sayımızın ilk söyleşisinde Sibel Kılıç, yazar Ahmet Tezcan’la son romanı Abbara’yı konuştu. Dünyaca ünlü yazar Karl Ove Knausgaard’ın Granta adlı ünlü bir edebiyat dergisi için 2018 Mart ayında cevapladığı Proust anketinin cevaplarını ise Cins için Ahmed Ölmez Türkçeye çevirdi. Sonraki söyleşimizde de Sibel Kılıç, Emre Karapınar ile yönetmenliğini yaptığı “Aile Olmak” belgeselini, belgeselin çekim sürecini ve amacını konuştu. Son söyleşimizde ise Rıdvan Tulum, 2019 Mart ayında ABD’deki Benton Park Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapılan Kudüs’ün Işıkları’ adlı belgeseli yönetmeni M.Abdülgafur Şahin’e sordu.