Sayı 42-Mart

CİNS MART SAYISI ÇIKTI!

“GİDİP UYKU ÇALIŞALIM,  BELKİ BİR RÜYA KAZANIRIZ”

“Aylık Öğle Uykusu” Cins, 2019 Mart sayısı ile raflarda! Bu ay 42. sayısını çıkartan Cins, okurlarını Hüseyin Atlansoy’un  “Gidip uyku çalışalım, belki bir rüya kazanırız” mısraıyla bir kez daha selamlıyor.

CİNS ŞUBAT SAYISI YAZARLARI

Furkan Çalışkan, Şahkurt Emirdağlı, İbrahim Paşalı, Mustafa Sami, Ömer Türker, Güray Süngü, Bilal Can, Ercan Yıldırım, Aykut Ertuğrul, Hüseyin Atlansoy, Güven Adıgüzel, Selahattin Yusuf, Secaattin Tural, Fatih Erbaş, Sadık Yemni, Rıdvan Tulum, Murat Güzel, Ahmet Sarı, Neşe Kutlutaş, Bilal Kemikli, Bahadır Yenişehirlioğlu, Rasim Doğan, Mustafa Uçurum, Süleyman Unutmaz, Ertuğrul Emin Akgün, Abdülhamit Güler, Mustafa Timuri, Mustafa Nezihi Pesen, Hümeyra Çalışkan, Emre Ergin, Âdem Yiğit, Zeynep Tuğçe Karadağ ve Cevdet Karal,  Cins’in 2019 Mart sayısı yazarlarıdır.

 SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

“3 Soruda” sayfasının Mart ayı konuğu Ayşe Taşkent, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. Orta sayfada ise bu ay, kült roman Üç İstanbul’un ve aynı zamanda Mehmet Âkif ve Namık Kemal gibi önemli biyografilerin yazarı Mithat Cemal Kuntay yer alıyor. Cins Kafalar’ın Mart ayı konusu Rus edebiyatının büyük yazarı Nikolay Vasilyeviç Gogol iken;  “18 Soruda Nasılsın?” sayfasında da sorularımızı, yönetmen, senarist ve yapımcı Mesut Uçakan cevapladı.

LAWRENCE FERLINGHETTI, YUNUS APAYDIN, SÜLEYMAN UNUTMAZ SÖYLEŞİLERİ

Bu sayımızın ilk söyleşisinde, Amerika’nın en bilinen lirik şairi Lawrence Ferlinghetti, Beat Jenerasyonu’nun şiir anlayışından, kendi sanat yaşamından ve şairlerin sahip olması gereken duruştan bahsediyor. Söyleşiyi Cins için Ayşe Serra Kolcu Türkçeye çevirdi. Bir diğer söyleşimizde Yusuf Genç, Prof. Dr. H. Yunus Apaydın’la din, şeriat ve fıkıh ayrımını ve bu ayrım üzerinden mezheplerin nasıl bir hukuk sistemi teşkil ettiğini konuştu. Son söyleşimizde ise, Rıdvan Tulum, şair Süleyman Unutmaz’a, şiiri, şiirin gerçekle bağını, şiirin ve sanatın gerçeği yeniden nasıl kurguladığını sordu.