Sayı 38-Kasım 2018

CİNS KASIM SAYISI ÇIKTI!

“CESARET EY KALBİM BİRAZ DAHA CESARET”

 “Aylık Hasar Tespiti” Cins, kasım sayısı ile raflarda! Bu ay 38. sayısını çıkartan Cins, okurlarını “Cesaret ey kalbim, biraz daha cesaret.” sözüyle bir kez daha selamlıyor.

CİNS KASIM SAYISI YAZARLARI

 Ömer Türker, Furkan Çalışkan, Aykut Ertuğrul, Hakan Arslanbenzer, Ercan Yıldırım, Abdullah Harmancı, Sadık Yemni, Erdal Hoş, Ahmet Sarı, Murat Güzel, Güray Süngü, Ali Emre, Neşe Kutlutaş, Güven Adıgüzel, Hüseyin Atlansoy, Bilal Kemikli, Hayati İnanç, Asım Öz ve Dursun Ali Tökel,  Cins Kasım 2018 sayısı başlıca yazarlarıdır.

 SEVİLEN KÖŞELERİYLE CİNS

 “3 Soruda” köşesinin kasım ayı konuğu Ahmet Demirhan, “Neden okuyalım”, “Ne okuyalım”, “Nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. “5N1K” köşesinde ise Arda Arel, Spencer Holts’u ve ünlü eseri Kedilerin Dili’ni yazdı.  Orta sayfada bu ay, İsmail Kılıçarslan’nın yeni kitabı Kara Dursun ve Diğer Ankara Söylenceleri’nden keyifli bir bölüm yer almakta. Cins Kafaların kasım ayı konusu ise şair Fernando Pessoa. “18 Soruda Nasılsın?” köşesinde de bu ay Türk sinemasının usta ismi Ahmet Mekin var.

 ARA GÜLER, YVES BONNEFOY, BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU VE MORİS FARHİ SÖYLEŞİLERİ

 Bu sayımızda, İsmail Kılıçarslan’ın, geçtiğimiz ekim ayında aramızdan ayrılan fotoğraf duayeni Ara Güler ile 2005 yılında gerçekleştirdiği söyleşiyi Cins okuru için yeniden yayımladık. Michael March ise şair Bonnefoy ile şiirde hakikat, anlam ve gizem üzerine konuştu. Bahadır Yenişehirlioğlu da yeni romanı Hünkârım’a dair Sibel Kılıç’ ın sorularını yanıtladı.  Ve son olarak, mini söyleşimizde Mevlüt Ceylan, Türkiye asıllı İngiliz yazar Moris Farhi ile şiirin modern dünyadaki izleği üzerine söyleşti.