Sayı 10 – Temmuz 2016

CİNS TEMMUZ SAYISI ÇIKTI ! 

1

 MUTLUYUM ÇÜNKÜ GALİP GELMEDİM

Kazanmak’çün yaşamadım ve ölmedim yenilerek

Aylık Kültür Dergisi Cins, Temmuz sayısında ‘kazanmak’ ve ‘kaybetmek’ kavramlarını bütün boyutlarıyla ele alıyor. “Mutluyum Çünkü Galip Gelmedim” diyen CİNS; kazanırken neyi kaybederiz diye soruyor.

Temmuz sayısında “Aylık Kaçış Planı” sloganıyla çıkan CİNS’te bu ay yine zengin bir içerik okuyucuları bekliyor. Kazanmayı ve kaybetmeyi ele alan Cins’te bu sayı ayrıca geçen ay ebedi aleme uğurladığımız ringlerin şairi Muhammed Ali ile ilgili de genişçe bir dosya bulunuyor. Muhammed Ali’yle ilgili bütün filmler, şarkılar ve kitapların derlendiği dosyada, Güven Adıgüzel ve İrfan Tabanca yazılarıyla yer alan bazı isimler.

MUHYİDDİN ŞEKUR YAZILARIYLA CİNS’TE

İsmail Kılıçarslan, Bülent Akyürek, Talha Hakan Alp, Eren Safi, Mustafa Akar, Erdal Hoş,Neşe Kutlutaş, Mustafa Çiftçi, Güray Süngü, Ercan Yıldırım, Yusuf Genç, İhsan Aktaş veAykut Ertuğrul‘un yazılarıyla katıldığı Cins Temmuz’da bu ay dört yeni yazar Cins ailesine katıldı. Ünlü Amerikalı Sufi Muhyiddin Şekur‘un yanısıra Bahadır Yenişehirlioğlu, Asım Gültekin ve Fatih Erbaş aylık yazılarıyla artık Cins’te…

MUHAMMED ALİ, EFSANE SÖYLEŞİSİYLE CİNS TEMMUZ’DA

Geçtiğimiz ay ebedi aleme uğurladığımız ringlerin efsane boksörü Muhammed Ali, 2000 yılında Amerika’da yayınlanan ve daha önce Türkçeye hiç çevrilmeyen söyleşisiyle Cins’in Temmuz sayısında. Efsane boksörün gözlerden kaçırılan söyleşisi ilk kez Türkçe’de!

ORTA SAHA’DA SİNEMANIN BÜYÜK DEHASI: MUSTAFA AKKAD

Cins’in ORTA SAYFA’sı bu ay dünya sinemasının, endüstriye atılmış en şık çalımı olan Mustafa Akkad’ı konuk alıyor. İslam dünyasının unutulmaz yönetmeni Mustafa Akkad’ın hayatının bütün detaylarının ele alındığı Orta Sayfa, Çağrı ve Çöl Aslan’ı Ömer Muhtar filmlerinin de hikayesinin ayrıntılarına iniyor.

TEMMUZ’U CİNS KAFA’SI: RİMBAUD

Haziran ayının NS KAFA’sı ise modern şiirin büyük ismi Arthur Rimbaud’yu ele alıyor. Üstad Necip Fazıl’ın “korkunç küçük adam” dediği Rimbaud, doğumundan ölümüne Cins Kafa’da.

Haziran sayısının CİNS ŞİİR’i ise bu ay yine efsane bir şiire ev sahipliği yapıyor: Hart Crane, Çölde diyor.