Sayı 8 – Mayıs 2016

1

KALK VE İŞE YARAR BİR YAP!

Çünkü Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır

Aylık Kültür Dergisi Cins, Mayıs sayısında ‘yeniden başlayanları’ selamlıyor. Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır diyen CİNS’in kapak söyleşisi ise çizgi sanatının yaşayan en önemli sanatçılarından Hasan Aycın’la yapılmış. Aycın, kendi hikâyesini ve dünyanın hallerini anlatıyor.

“KALK VE İŞE YARAR BİR ŞEY YAP” kapağıyla çıkan CİNS’te bu ay Eren Safi’nin Ahmet Altan’a Açık Mektup’u, Güven Adıgüzel’in, Bosna’nın efsanesi Kara Kuğular’ı, Serkan Akkoyun’un Jorge Campos’u, Neşe Kutlutaş’ın bir şarkı hikâyesi ve Mustafa Çiftci’nin Hafız Hasan’ın Bryan Adams Dutkusu, okuyucuları bekleyen yazılardan bazıları.

Cins’in Mayıs sayısında ayrıca yazılarıyla Serdar Tuncer, Bülent Akyürek, Fikri Akyüz, İsmail Kılıçarslan, Osman Turhan, Ercan Yıldırım, Furkan Çalışkan, Fırat Erez, Yusuf Genç ve Hayati İnanç‘ın yanı sıra pek çok isim yer alıyor.

ORTA SAHA’DA BİR YENİDEN BAŞLAYAN: AYŞE ŞASA

Cins’in ORTA SAYFA’sı bu ay ünlü senarist Ayşe Şasa’yı ağırlıyor. Bir yeniden başlama hikâyesi olarak Ayşe Şasa’nın hayatının bütün hikâyesi CİNS’te.

Mayıs ayının CİNS KAFA’sı ise roman ve hikâyeleriyle olduğu kadar yazılarıyla da okuyan her kalpte izler bırakan Türkçenin büyük yazarı Tarık Buğra. CİNS Mayıs, Küçük Ağa’nın ve Osmancık’ın yazarı Buğra’ya saygı duruşunda bulunuyor.

Mayıs sayısının CİNS ŞİİR sayfası ise bu ay yine efsane bir şiire ev sahipliği yapıyor: Mutabaruka: Bu Şiir.

CİNS AİLESİ BÜYÜYOR!

Her ay kadrosunu büyüten CİNS, bu ay üç yeni isimle aileyi daha da büyütüyor. Serdar Tuncer’in yanı sıra Talha Hakan Alp de artık CİNS ailesinde. Ve minyatür sanatını yepyeni, modern bir içerikle ele alan Murat Palta da artık CİNS ailesinde. Palta, meşhur Baba (The Godfather) minyatürüyle dergide.

AYLIK ALAN SAVUNMASI CİNS BÜTÜN BAYİLERDE!

Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Mayıs sayısı Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde!

İhtiyarlar da alabilir!